Kas yra apatinis trikotažas?

Kas yra apatinis trikotažas?

Apatinis trikotažas - tai moteriškų drabužių rūšis, apimanti apatinius drabužius, tokius kaip liemenėlės, kelnaitės ir formuojantys drabužiai, taip pat miego drabužiai ir lengvi chalatai. Žodis "apatinis trikotažas" kilęs iš prancūziško žodžio "linge", kuris reiškia liną arba skalbinius. Apatinis trikotažas paprastai gaminamas iš lengvų ir švelnių medžiagų, pavyzdžiui, šilko, atlaso ir nėrinių, ir yra sukurtas taip, kad būtų ir funkcionalus, ir estetiškas.


Bėgant metams apatinis trikotažas iš grynai funkcinio tapo mados reikalu. Šiandien yra daug įvairių apatinio trikotažo rūšių ir stilių - nuo tradicinių liemenėlių ir kelnaičių iki sudėtingesnių ir įmantresnių gaminių, tokių kaip korsetai. Apatinį trikotažą galima dėvėti įvairiomis progomis, įskaitant kasdienį dėvėjimą, ypatingas progas ir romantiškus susitikimus.

Svarbiausi dalykai

  • Apatinis trikotažas - tai moteriškų drabužių rūšis, apimanti apatinį trikotažą, miego drabužius ir lengvus chalatus.
  • Apatinis trikotažas nuo grynai funkcinio tapo madingu dalyku, o jo rūšių ir stilių yra daugybė.
  • Apatinį trikotažą galima dėvėti įvairiomis progomis, įskaitant kasdienį dėvėjimą, ypatingas progas ir romantiškus susitikimus.

Apatinio trikotažo istorija ir raida

Apatinis trikotažas šimtmečius buvo svarbi moterų aprangos dalis. Bėgant metams jis evoliucionavo, prisitaikydamas prie besikeičiančių mados tendencijų ir kultūrinių normų. Apatinio trikotažo istorija ir raida minima žemiau.

Korsetai ir braletes

XVI a. korsetas buvo populiarus moterų apatinis drabužis. Jis buvo skirtas moterims suteikti smėlio laikrodžio figūrą tvirtai suveržiant liemenį. Tačiau korsetai buvo nepatogūs ir dažnai sukeldavo moterims sveikatos problemų. XX a. pradžioje buvo išrasta liemenėlė. Liemenėlės suteikdavo atramą ir aprėptį be korsetų keliamo diskomforto.

Septintajame dešimtmetyje feministinis judėjimas paskatino apatinio trikotažo mados pokyčius. Moterys ėmė atsisakyti tradicinių apatinių drabužių, tokių kaip liemenėlės ir korsetai, ir pasirinko patogesnį ir natūralesnį stilių. Braletės tapo populiariu pasirinkimu moterims, kurios norėjo patogios ir stilingos tradicinių liemenėlių alternatyvos. Braletės yra lengvos liemenėlės, kurios minimaliai palaiko ir pridengia.

Mados ir kultūros įtaka

Prancūzų apatinis trikotažas per daugelį metų padarė didelę įtaką apatinio trikotažo raidai. Prancūzų nėriniai ir šilkas apatinio trikotažo gamyboje naudojami šimtmečius, o prancūziškas apatinis trikotažas garsėja elegancija ir rafinuotumu. Prancūzų apatinio trikotažo dizaineriai, tokie kaip Chantal Thomass ir Aubade, sukūrė keletą žymiausių visų laikų apatinio trikotažo modelių.

Mada ir kultūra taip pat atliko svarbų vaidmenį apatinio trikotažo raidoje. XX a. trečiajame dešimtmetyje išpopuliarėjo "flapper" suknelės, o moterys pradėjo dėvėti trumpesnes sukneles. Dėl to atsirado trumpesni ir lengvesni apatiniai drabužiai, pavyzdžiui, kelnaitės ir kamizolai. Šeštajame dešimtmetyje smėlio laikrodžio figūra vėl tapo populiari, todėl moterys pradėjo dėvėti diržus ir liemenėles.


Apatinis trikotažas turi turtingą istoriją, kuri laikui bėgant keitėsi. Apatinis trikotažas prisitaikė prie besikeičiančių mados tendencijų ir kultūrinių normų. Prancūzų apatinis trikotažas turėjo didelę įtaką apatinio trikotažo raidai, o mada ir kultūra taip pat suvaidino svarbų vaidmenį.

Grįžti į tinklaraštį